Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 260.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1I Torneo Selectivo a Juegos Nacionales Bolívar 2019 CLÁSICO MASCULINO COL
4 Минути
2SUCACAI 21 FEV ROUND ROBIN BRA
6 Минути
3Cupa de iarna Genius Galati 12 ani ROU
17 Минути
4Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO SUB-2300 IN MEMORIAM HELIO KAMENETZKY - Válido al ELO - $5200 en Premios - 05 DE FEBRERO ARG
17 Минути
5AKSHAYAKALPA Karnataka State Open Chess Championship 2018 14-18 April 2018, Contact Sushruta Reddy IND
23 Минути
6IRT VIII CHAKANA GENERAL BOL
26 Минути
7IRT VIII CHAKANA PRINCIPAL BOL
26 Минути
8IRT VIII CHAKANA MAGISTRAL BOL
27 Минути
9Ramada Open rapid - 24.02.2018 Cluj-Napoca ROU
31 Минути
10Chess On Friday's - Rápidas - (23/02 - 20.15h) POR
37 Минути
11I Torneo Selectivo a Juegos Nacionales Bolívar 2019 CLÁSICO FEMENINO COL
37 Минути
12Abierto Internacional Ciudad de Corrientes 28 al 30 de Abril -https://goo.gl/9ta 35.000 en premios - Ademas Semifianal Argentino Amateur ARG
38 Минути
13VRATITE DJECI ŠAH! podrška ŠK Brestje, Bauerova 21, petak 23.2. CRO
39 Минути
14XL - Torneio de Blitz KAIZEN da Amizade Clube ASCADE BRA
43 Минути
15Aberto do Brasil Etapa Poços de Caldas 2018 BRA
44 Минути
161er Torneo Clasificatorio Abierto - Club de Ajedrez Luz y Fuerza ARG
48 Минути
17TORNEO CERRADO AMISTOSO - AJEDREZ ONLINE - SISTEMA ELIMINACION DIRECTA "KO" 2 AL 9 DE MARZO - 64 Cupos ARG
49 Минути
18II Copa Tiradentes de Xadrez - 183ª Aniversário PM/SE BRA
52 Минути
19Nacional Abierto 2018 MEX
53 Минути
20INSCRIPTOS CURSO OFICIAL DE ORGANIZADOR REGIONAL FADA ONLINE Del 26/2 al 05/03/2018 ARG
1 Часови
21FOUNTY CHESS OPEN MAR
1 Часови 2 мин.
22Campeonato Paulista Interclubes 2018 Terceira Categoria BRA
1 Часови 9 мин.
23II Torneo Infantil Centro Comercial El Encinar. Sub 12 y 14 ESP
1 Часови 13 мин.
24II Torneo Infantil Centro Comercial El Encinar. Sub 8 ESP
1 Часови 15 мин.
25II Torneo Infantil Centro Comercial El Encinar. Sub 10 ESP
1 Часови 15 мин.
26BALNEARIO CAMBORIU - Copa Brasil de Xadrez Escolar - 14 de ABRIL BRA
1 Часови 22 мин.
27Tournoi des jeunes espoirs 2018 MAR
1 Часови 24 мин.
28Makkah Chess 2018 MAR 21 KSA
1 Часови 27 мин.
29Club Argentino de Ajedrez - Torneo Sub-2300 Martes 20/02/2018 10 minutos a finish - 9 RONDAS ARG
1 Часови 35 мин.
30VII Obert Escacs Vall del Tenes 2018 (182710) CAT
1 Часови 38 мин.
3117th Rochefort Chess Festival - Masters FRA
1 Часови 38 мин.
32Activo Apertura de nau64 Para Socios Amigos y Alumnos de nau64 chess club URU
1 Часови 40 мин.
33Campionat de Catalunya Universitari 2018 (183091) CAT
1 Часови 40 мин.
343e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2017-2018 SECTION A CAN
1 Часови 50 мин.
35Aberto do Brasil 80 Anos CXC - 23 a 25/02/2018 CX de Curitiba - R$5.000,00 em premios - ID CBX 4157/18 ID FIDE 182113 BRA
1 Часови 52 мин.
363e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2017-2018 SECTION B CAN
1 Часови 53 мин.
373e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2017-2018 SECTION C CAN
1 Часови 53 мин.
38Memory of Nebesna Sotnya-2018 (rapid) UKR
1 Часови 53 мин.
39Torneo Activo - Club ACAL URU
1 Часови 54 мин.
40Monatsblitzturnier Februar 2018 GER
2 Часови 1 мин.
4177. Zürcher Stadtmeisterschaft 2018 Klasse A SUI
2 Часови 2 мин.
42Tournoi Féminine Ksar Hlel TUN
2 Часови 3 мин.
43Torneo Blitz Ntra. Sra. de Lourdes 2018 ESP
2 Часови 4 мин.
448th International Ferdowsi Cup (Group B- U2000) 2018 IRI
2 Часови 5 мин.
45JCC Wits 2018 B-Section RSA
2 Часови 10 мин.
46Juegos Deportivos en Edad Escolar - Huesca 201 Benjamin ESP
2 Часови 12 мин.
47Juegos Deportivos en Edad Escolar - Huesca 201 Iniciacion ESP
2 Часови 14 мин.
48Командное первенство Санкт-Петербурга среди мальчиков и девочек до 10 лет «6+2». RUS
2 Часови 19 мин.
498th International Ferdowsi Cup (Group C- U14) 2018 IRI
2 Часови 20 мин.
50JCC Wits 2018 A-Section RSA
2 Часови 21 мин.