XVIII Torneig Infantil Festes Alaquàs Ateneu Cultural i Esportiu

Organizer(s)CA Alaquàs
FederationSpain ( ESP )
Tournament directorDaniel Conde Rodado
Chief ArbiterAF Manuel Fernandez
ArbiterAA Luis Martinez Vazquez
Time control7 min + 3 seg
LocationAlaquàs
Date2017/09/17
Rating-Ø464
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 18.09.2017 21:17:28, Creator/Last Upload: spanish chess federation (licence 194)

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking after 7 Rounds, Final Ranking crosstable after 7 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgITypClub/City
1
Izquierdo Carbellido Pablo24510297ESP1774Basilio
2
Ordonez Carrasco Jorge24529826ESP1665U12Quart
3
Ortega Sanchis Angela54532035ESP1546Benimaclet CHE
4
Bellon Solsona Nicolas24528382ESP1542U12Vila-real
5
Asins Munoz Miquel24511021ESP1532U12Massanassa
6
Follana Albelda Lucia24516937ESP1524U12Mislata
7
Camarillas Castellano Pau24581798ESP1437U10Vila-real
8
Gregori Garcia Marc24592803ESP1371U10Oliva
9
Donate Moreno Silvia24581887ESP1359U12Circ Mercantil
10
Castellano Lopez Javier54532434ESP1349U12Educart Aldaia
11
Gregori Garcia Carles24592811ESP1341U10Oliva
12
Cayon Pelaez Pablo24527947ESP1338U10Alaquas
13
Donate Moreno David24580171ESP1303U10Circ Mercantil
14
Garcia Bayona Ximo54535816ESP1289U12Quart
15
Chofre Murcia Adrian24529460ESP1273Jaque Mate
16
Lopez Requeni Angel24529729ESP1259SYS Paterna
17
Atencia Perez Javier24552909ESP1244Alaquas
18
Orozco Grinon Samuel24510289ESP1241Basilio
19
Borja Sierra Raul24553506ESP1219U12Alaquas
20
Gomez Hernandez Hector24511471ESP1219SYS Paterna
21
Cebolla Ruiz David54534747ESP1197U12Sueca
22
Yuste Valenzuela Alejandro54535760ESP1186U12Quart
23
Lopez Gadea Mateo24556190ESP1158SYS Paterna
24
Gimenez Ferris Eloy24581178ESP1146U10Alaquas
25
Fernandez Gallego Brian54532280ESP1103Alaquas
26
Dominguez Edo Sergio24556211ESP0SYS Paterna
27
Bellido Osuna Miguel54532442ESP0Educart Aldaia
28
Gimenez Ferris Alvaro54532264ESP0Alaquas
29
Torrado Fabian Yaiza54531934ESP0Alaquas
30
Boveda Beso Vicente54534534ESP0U12Montserrat
31
Cano Galan Carlos54535794ESP0U12Quart
32
Hervas Arnal Antonio54532256ESP0U12Alaquas
33
Navarro Bello Martin24553492ESP0U12Alaquas
34
Vazquez Lujan Alejandro54535786ESP0U12Quart
35
Ahui Vigo Pau54535840ESP0U12Quart
36
Albert Lopez Jorge24582115ESP0U12Montserrat
37
Deusa Ballesteros Luis Miguel54535808ESP0U12Alaquas
38
Garcia Perpina Marc24589055ESP0U12El 8
39
Martinez Monzo Mario24553484ESP0U12Alaquas
40
Reig Cubells Hugo24556149ESP0U12SYS Paterna
41
Ferrer Pedros Lucas54535913ESP0U10Quart
42
Ferriz Foved Guillermo24556580ESP0U10Torrefiel
43
Miranda Calvo Max24581925ESP0U10Basilio
44
Romero Veron Saul24544477ESP0U10Basilio
45
Soler Dominguez Alejandro54534631ESP0U10SYS Paterna
46
Swanzy Diaz Roger24581186ESP0U10Alaquas
47
Uldanova Elvira54534844ESP0U10Torrefiel
48
Carmona Barbera Izan24598127ESP0U10Alaquas
49
Cebolla Ruiz Anna54532183ESP0U10Sueca
50
Marin Liern Adrian54532248ESP0U10Alaquas
51
Munoz Martinez Lucas24554855ESP0U10Vila-Real
52
Navarro Bello Diego54532299ESP0U10Alaquas
53
Barrachina Jurado Marta54544335ESP0U08Basilio
54
Deusa Ballesteros Lucas54535964ESP0U08Alaquas
55
Paredes Oliveros Julian24554456ESP0U08Basilio
56
Nunez Diaz DavidESP0Alaquas
57
Lopez de Villalta GonzaloESP0U12SYS Paterna
58
Olmeda Solaz JoshuaESP0U12Mislata
59
Hernandez Martinez ClaudiaESP0U12Alaquas
60
Shadrin MaximESP0U12Torrefiel
61
Fabado Valero Pablo JESP0U10SYS Paterna
62
Sotos Diaz DiegoESP0U10Educart Aldaia
63
Garcia De Fez BrunoESP0U10Alaquas
64
García Sanchez InesESP0U10La Vila
65
Lozano Antunez PabloESP0U10Educart Aldaia
66
Martinez Cuenca Jose AndresESP0U10Educart Aldaia
67
Martinez Esteso NicolasESP0U10Alaquas
68
Ruiz Morant SebastianESP0U10Alaquas
69
Secara EdmondESP0U10SYS Paterna
70
Shadrin KonstantinESP0U10Torrefiel
71
Aguilera Solbes Juan LuisESP0U08SYS Paterna
72
Sena Casas MateoESP0U08Alaquas
73
Testa Villena AntonioESP0U08Educart Aldaia
74
Dutto RoccoESP0U08SYS Paterna
75
Eslava Herraiz CarlosESP0U10SYS Paterna
76
Jones RufusESP0U08SYS Paterna
77
Lozano Antunez RaulESP0U08Educart Aldaia
78
Garcia Sanchez MarioESP0U08La Vila
79
Rodenas Mendez OlayaESP0U08Educart Aldaia
80
Lloret Pascual ClaudiaESP0U08La Vila